Asistenta medicala/optometrist cu experienta sau dispusa sa invete

Optica medicala angajeaza persoana motivata, cu experienta sau dispusa sa invete.
Programul este de la 14 la 20.
Va rugam trimiteti CV-ul la adresa: marius.ciuca@jobinsibiu.ro

Anunt complet
Internship

1. Eligibilitate – oricine doreste dar trebuie sa fi terminat liceul

2. Program intership:

a. Program scurt – 4h sau de la 8-12 sau de la 1-5, cu 2 pauze mici de 10 minute – minim 10 sesiuni, maxim 20

b. Program complet – 8h 8-17, 3 pauze mici de 10 min si o pauza mare de jumatate de ora – minim 10 sesiuni, maxim 20

3. Ce invata/primeste:

a. Contract de intership + adeverinta practica + Scrisoare de recomandare la final (in functia de nota luata la evaluarea finala)

b. Training de vanzari, training pe produele si serviciile pe care le folosim/vindem(campanii, produse, servicii) – fiecare dintre ele finalizate cu evaluare

c. Suport neconditionat pentru absolut orice situatie

d. O sa fie pus in situatii de job pe care trebuie sa le rezolve

e. Un super coleg/colega care o sa fie “Acolo” pentru orice

f. Acces la biblioteca companiei noastre cat si la bazele noastre de date

g. Cafea, ceai, apa adica un mediu de lucru normal…in unele zile chiar si cu muzica pe fundal

h. Mai sunt cateva suprize… printre care si un job adevarat in echipa noastra

4. Ce trebuie sa ofere colegul venit in intership

a. Bun simt

b. Deschidere fata de nou

c. Ambitia de a se autodezvolta continuu

d. Trebuie neaparat sa aibe vise ca sa le putem indeplinii impreuna

Daca crez ca te potrivesti, da-mi un e-mail pe Mihai@consilo.ro si spune-mi
– Ce ti-a placut/iti place cel mai mult in liceu/facultate si de ce?

– Care sunt visele tale si ce te impiedica sa le indeplinesti?

– Ce iti doresti cel mai mult de la viata ta profesionala?

– Ca esti dispus sa faci sa devii un om de success.

Apoi te voi contacta eu pentru a te invita la interviul de intership.

Manager

Asociatia Elijah deschide un centru de formare pentru tineri cu
situatie sociala dificila, fara resurse financiare. Proiectul tinteste
in special tinerii de etnie rroma.
Am reusit sa construim acest Centrul Social cu foarte multa munca (
Scoala de formare pentru tineri), punandu-i numele sugestiv “Stella
Matutina”in Hosman, langa Sibiu.
Tinerii vor fi instruiti la cel mai inalt nivel. Vor intra in tainele
gatitului, servitului mesei, menajului, curateniei, ale bunelor
maniere si conversatiei.
Zilnic, in Stella Matutina va trebui organizat pranzul pentru cel
putin 30 de persoane, va fi de supravegheat si coordonat o gradina de
zarzavaturi. Va fi nevoie sa gandim si sa organizam evenimente pentru
ospetii nostri.
Pentru toate acestea cautam o persoana responsabila, cu abilitati
manageriale, flexibila la program, capabila sa conduca o echipa
puternica.
Pentru detalii despre activitatea asociatiei, accesati www.elijah.ro
Tinerii saraci au nevoie de o sansa. Pe care noi le-o oferim. Dar au
nevoie de ajutorul tau.
Daca acest proiect a reusit sa-ti atraga atentia, asteptam o scrisoare
de intentie si un CV la:ruth.zenkert@elijah.ro

Administrator Baza de Date--PART TIME(2 sau 4 ore)

Responsabilitati principale:

*Administrarea bazelor de date ale site-urile de comert online
operationate de companie.
*Asigură suportul tehnic necesar pentru toate bazele de date din aria
de responsabilitate
*Realizează operaţiunile de salvare (backup) şi restaurare
(restore) a datelor pentru bazele de date din aria de responsabilitate

*Monitorizează şi menţine în parametrii optimi performanţele
bazelor de date prin urmărirea logurile de sistem şi activităţii
pe servere şi efectuează operaţiuni de optimizarea performanţei
(tuning).
*Realizează legătura şi escalarea către suportul specializat
conform contractelor de suport existente.

Cerinte:

*Cunostiinte in domeniu IT( in principal SQL)
*Gândire analitică şi orientare către client; putere de anticipare
şi gândire în perspectivă
*Cunoaşterea arhitecturii de sistem pentru baze de date relaţionale
si a modului lor de administrare.
*Cunoaşterea principiilor şi regulilor de bună administrare ale
sistemelor de gestiune a bazelor de date
*Cunostiinte de programare Web(PHP) reprezinta un avantaj.

Detalii la telefon 0769078313 sau madalin.ghita@anvelopex.ro

Asistent vanzari la magazin

Premio Madnik Sibiu angajeaza asistent de vanzari anvelope si piese auto cu sau fara experienta in domeniu pentru magazinul situat in Sibiu, Calea Gusteritei, nr. 21-23 (fosta benzinarie Balanta)

Responsabilitati:
– completare formulare clienti
– asistare clienti in alegerea anvelopelor
– preluare comenzi
– aranjarea produselor din magazin

Program 4 ore/ 8 ore

Asistent Medical

Asistenti Medicali in Spital UK, £21.692 – £28.180/an

Interviuri la Bucuresti: 15 – 16 Septembrie
Locatie: Keighley, Anglia
Salariu: £21.692 – £28.180/an
Tipul jobului: full time

Asistent medical generalist

CPL Healthcare – www.cplhealthcare.com – cea mai mare companie de recrutare din Irlanda, recruteaza asistente medicale pentru spitalul NHS Royal Devon si Exeter din Marea Britanie. Clientii nostri sunt interesati atat de asistenti medicali cu experienta cat si de proaspat absolventi, oferind contracte pe timp nedeterminat in diferite sectii: Medicina generala, Chirurgie, Recuperare, Pneumologie, Geriatrie, Urologie.

Pozitii vacante: Asistenti Medicali Generalisti
Sector: Privat
Interviuri in Iasi: 27 – 28 Iulie
Locatiii: Bristol, South West, South Wales, Coventry + alte locatii
Tipul job-ului: Full time
Salariu: £13.50/ora

Administrator Continut Online

• Creare si traducere continut text pe baza unor specificatii clare
• Creare continut pentru campaniile de promovare
• Administrare pagina de facebook
• Administrare pagini si continut site
• Verificare continut si remediere greseli(gramaticale sau de logica)
• Testare site si raportare greseli

Asistenti Medicali, Spital UK, £21 692 – £28 180/an
Sector: Public
Locatie: Northampton
Interviuri: 14, 15, 16 Iulie la Bucuresti
Salariu: £21 692 – £28 180/an

« Older Entries